Beszélő holtak

2018. április 6-án (pénteken) Dr. Molnár Erika, a SZTE Embertani Tanszékének adjunktusa tartott előadást iskolánkban Beszélő holtak – történeti helyszínelők címmel. A 9-12. osztályos diákokból és kollégákból álló népes hallgatóság betekintést nyerhetett azokba az izgalmas kutatásokba, melyekben az előadónő részt vett az elmúlt években, köztük pl. Szent László koponyaereklyéjének vizsgálatában. Megtudhattuk, miről árulkodnak eleink csontjai, milyen nyomot hagytak rajtuk az esetleges betegségek, és általában milyen módszerekkel is dolgoznak a történeti helyszínelők. Az előadás külön érdekessége volt, hogy a hallgatók az előadás után kézbe is vehették az előadás szemléltető eszközeit, a kiállított csontokat, koponyákat.

Ön itt van: Kezdőlap Beszélő holtak