Évfolyamelső

A Bányai Júlia Gimnázium nevelőtestülete által alapított „Évfolyamelső" cím az iskolai teljesítményben is megmutatkozó szorgalom és tehetség elismerésére hivatott. Bízunk benne, hogy az iskolai elismerés ezen új formája további motivációt fog jelenteni diákjainknak kiemelkedő teljesítmények elérésére.

1. Az Évfolyamelső cím az iskolai teljesítményben is megmutatkozó szorgalom és tehetség elismerésére hivatott.

2. Évfolyamelső minden évfolyamon egy és csak egy tanuló lehet.

3. Az osztályfőnök a kitűnőket (annak hiányában a legjobb tanulmányi eredménnyel rendelkező tanulókat) terjeszti fel.

4. Az Évfolyamelső címet az kapja, aki szorgalma, tudásvágya, órai aktivitása, tanuláshoz való hozzáállása, tanulmányi versenyeredményei, év végi bizonyítványa alapján az évfolyamon a legjobb.

5. Rossz és változó magatartású tanuló nem lehet Évfolyamelső.

6. Az Évfolyamelső címet 5.-11. évfolyamon a tanévzáró ünnepségen, 12. évfolyamon a ballagási ünnepségen az iskola igazgatója vagy megbízottja adja át.

7. Az Évfolyamelső személyéről a(z évfolyamonként) két osztályfőnök javaslata alapján a „Kuratórium” dönt.

8. Az Évfolyamelső oklevelet és egy reprezentatív, gravírozott tollat kap ajándékba.

Ön itt van: Kezdőlap ÉVFOLYAMELSŐ