Újabb sikert értek el a bányais fiúk robotikában

A Szegedi Tudományegyetem Informatika Tanszékcsoportja 2015.10.16-án rendezte meg a "Szegedi Innovatív Informatika Verseny Középiskolásoknak 2015" elnevezés? versenyének dönt?jét a szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában.
A versenyre diákcsapatok nevezhettek és kreatív m?szaki-, informatika konstrukciókkal, programokkal lehetett jelentkezni. A beküldött kutatások leírása és szakmai tartalma alapján neves zs?ri döntött a dönt?be jutásról.
Iskolánkból két csapat is meghívást kapott a dönt? m?szaki informatikai szekciójába.
A dönt?ben a diákoknak el?adás formájában kellett bemutatni az elkészített pályamunkát, amellyel kapcsolatban a szakmai zs?ri és a közönség is kérdezhetett.
A verseny weblapja: https://www.inf.u-szeged.hu/sziiv2015 (Innen letölthet? a versenyr?l készült kiadvány, amelyben a pályamunkák részletei is szereplenek.)
A délután sorra kerül? eredményhirdetésen mindkét csapatunk felállhatott a dobogóra, 1. és 3. helyezettként.
1. helyezett csapat: Coulibaly Patrik, Csontos Dávid, Kiss Máté (12.A), kutatásuk címe: Rajintelligencia viselkedés megvalósítása robotokkal
3. helyezett csapat: Finta Imre, Szakali Benedek (10.B), kutatásuk címe: Étterem szimuláció megvalósítása MINDSTORMS robotokkal.
Felkészít? tanár: Kiss Róbert.

Ön itt van: Kezdőlap Újabb sikert értek el a bányais fiúk robotikában