Újdonság a Bányai Júlia Gimnáziumban: DSD I - nyelvvizsga

A Nemzeti Er?forrás Minisztérium, a Németországi Szövetségi Köztársaság Kultusz-miniszterek Állandó Konferenciája valamint a Magyarországi Németek Általános M?vel?dési Központja (MNÁMK) képvisel?ib?l álló bizottság döntése alapján 2015 tavaszán nyolcadik osztályos diákjaink egy csoportja iskolánkban ingyenesen DSD I. (Deutsches Sprachdiplom I.) nyelvvizsgát tehet. Az A2 / B1 szint? nyelvvizsga írásbeli és szóbeli részekb?l áll; az írásbeli vizsga részei: olvasott szöveg értése, hallott szöveg értése, írásbeli kommunikáció.
A nyelvvizsgára való felkészüléshez a Bányai Júlia Gimnázium vezet?sége 2014. szeptemberét?l heti két óra felkészülési id?t biztosít szakköri foglalkozás keretében, melyet Reiss Katalin tanárn? vezet.
A vizsgával kapcsolatos id?pontok:
- Bemutatóvizsga (szóbeli) : 2015. február 16.
- Az írásbeli vizsga id?pontja: 2015. március 10.
- A szóbeli vizsga id?pontja: 2015. március 30.
Az idei év tapasztalatainak kiértékelése után lehet?ség szerint a jöv?ben is részt kívánunk venni tanulóinkkal a DSD I. német nyelvvizsgán.
A vizsgával kapcsolatos további információk elérhet?sége: www.bva.bund.de

Ön itt van: Kezdőlap Újdonság a Bányai Júlia Gimnáziumban: DSD I - nyelvvizsga