VIII. Mobilrobot Programozó Országos Csapatverseny

2020. február 28-án rendezte meg a Neumann János Egyetem GAMF Kara a VIII. Mobilrobot Programozó Országos Csapatverseny döntőjét.
A versenyre 8-12. évfolyamos diákcsapatok nevezhettek. Az első fordulóban egy robotok közötti kommunikációra épülő projektet kellett a diákoknak elkészíteniük és a működésről készült videót, illetve a projekt dokumentációját, valamint a programok forráskódját beküldeni. A szakmai zsűri értékelése után a legjobb 9 csapat kapott meghívást a döntőre.

Az egész napos döntőn a csapatoknak előadáson kellett bemutatniuk a kutatásuk eredményét, valamint programozási feladatokat megoldaniuk. A robotokra írt programok működését értékelte a zsűri, valamint a programkód részleteivel kapcsolatban is kérdéseket tett fel. A döntőbe két Bányais csapat jutott be. A 7-8. évfolyamos diákokból álló csapatunk a középiskolásokból álló mezőnyben kiegyensúlyozott és zseniális versenyzéssel az összetett 1. helyezést érte el és a legjobb robotprogramért járó különdíjat is megkapta.

A Bányais csapatok és eredményeik:
Országos 1. hely és legjobb robotprogram kupa:
Kovács-Bánhalmi Hédi Zita (7.A)
Mihalik Sára (8.A)
Nyíri Kata Luca (8.A)