VIII. Robotprogramozó Országos Csapatverseny

2017. 04. 22-én rendezték meg a VIII. Robotprogramozó Országos Csapatverseny döntőjét a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnáziumban. A versenyen 5-8. évfolyamos diákok 2-3 fős csapatai vehettek részt.
A feladat egységes felépítésű MINDSTORMS robotok programozása volt. A regionális fordulókból továbbjutott legjobb 30 csapat képviselhette iskoláját a döntőben. Az ország egyik legnagyobb robotversenyét még 2010-ben a Bányai Júlia Gimnázium indította útjára. 2013 óta az ország három helyszínén rendezünk regionális fordulókat. A Bányai mellett Sopron és Hajdúböszörmény is helyt ad a versenynek. A döntő ciklikusan a három helyszín között váltakozik. A hajdúböszörményi döntőben három Bányais csapat képviselte iskolánkat, minden életkori kategóriában volt döntősünk.
Eredményeik:
6. évfolyam:
Országos 2. helyezés - Kiborg 2.1 csapat - Gál Nándor, Kovács Vid, Somodi Zalán Botond (6. évfolyam)
Országos 4. helyezés - E-VaDúl csapat - Dúl András, Varga Ádám (8. évfolyam)
Országos 5. helyezés - RobotBika csapat - Bogár-Szabó Mihály, Bakos Péter (5. évfolyam)
Felkészítő tanárok: Halász Alexandra, Kiss Róbert.

Ön itt van: Kezdőlap VIII. Robotprogramozó Országos Csapatverseny