Robotika óvodától egyetemig - Konferencia és tehetségnap a Bányaiban

„Robotika óvodától egyetemig” címmel április 8-án, szombaton a Bányai Júlia Gimnáziumban gyűltek össze a robotika és a műszaki tudományok iránt érdeklődők, valamint a terület neves képviselői. Az intézményben rendezett konferencia délelőtti szakaszában olyan szakemberek tolmácsolásában hallgathattak előadásokat, akik az elmúlt években sokat tettek a köz- és felsőoktatás műszaki területeken történő fejlesztéséért.
A konferencia célja az volt, hogy összehozza az érdeklődőket a szakemberekkel. Így a meghívott előadók képviselték az oktatás teljes spektrumát. A részletes program és az előadások tartalmi összefoglalói a http://www.banyai-kkt.sulinet.hu/konferencia címen olvashatók.
A komoly szakmai tartalmú előadások egyöntetűen hangsúlyozták, hogy a XXI. század vezető műszaki tudományterületeinek a fenntartható fejlődés szempontjából nagyon nagy szüksége van olyan mérnökökre, aki képzetten és elhivatottan tudják tovább vinni a kutatási, fejlesztési projekteket. Ehhez már az általános iskolától kezdve olyan módszertanra és eszközrendszerre van szükség, amely megadja mindehhez a motivációt.
A konferencia délutáni szakaszában a regisztrált, mintegy 200 résztvevő olyan oktatási módszertannal és eszközrendszerrel ismerkedett a gyakorlati workshopokon, amelyek teljesen új alapokra helyezhetik a sokak szerint elméleti jellegű magyar oktatási modellt.
A résztvevők egyöntetű véleménye szerint ezeknek az eszközöknek ott van a helye a magyar iskolákban is.
Bemutatkozási lehetőséget kaptak azok a robotikával foglalkozó középiskolás műhelyek is, akik több éve sikerrel alkalmazzák az oktatásukban a módszertant. A diákelőadók olyan saját projekteket mutattak be, amelyek megvalósításához komoly programozói, és műszaki ismeretek voltak szükségesek. A diákok az ország kiemelt robotikával foglalkozó iskoláit képviselték, Sopronból, Budapestről, Csongrádról, Hajdúböszörményből és természetesen Kecskemétről a Bányaiból.

Ön itt van: Kezdőlap Robotika óvodától egyetemig - Konferencia és tehetségnap a Bányaiban