Konferencia és Tehetségnap a Bányaiban

Tisztelt Kollégák, Szülők, Érdeklődők!

A Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium nevében meghívjuk Önöket az iskolában megrendezésre kerülő Konferencia és Tehetségnap-ra, mely úgy gondoljuk, hiánypótló szerepet tölt be a különböző oktatási tartalmak palettáján.
A Konferencia és Tehetségnap címe: Robotika óvodától egyetemig. A rendezvény Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Kecskeméti Tehetségtanács támogatásával, Szemereyné Pataki Klaudia polgármester fővédnökségével valósul meg.
Ha Önök is úgy gondolják, hogy szükség van a közoktatásban az új tartalmak és módszerek bevezetésére és meghonosítására a matematika, természettudományok és műszaki tudományok terén, akkor kérjük, tiszteljék meg részvételükkel rendezvényünket.
Ahogy a cím is sugallja, célközönségünk az általános iskola alsó tagozatától egészen az egyetemig az oktatásban érintettek köre. A robotika témakörén túl kiemelt és hangsúlyos szerepet kap a nap során a LEGO mint az oktatást segítő eszközrendszer és a világ sok részén már bevált módszertani gyakorlat.
Ízelítő a programból:
- Szakmai előadások és interaktív bemutatók a természettudományok, a matematika és a műszaki tudományok területéről.
- Ismerkedési lehetőség a tervezett EFOP 3.2.3-17 „Digitális környezet a köznevelésben” című pilot pályázat eszközeivel, gyakorlati kipróbálási lehetőséggel.
- LEGO módszertan gyakorlati bemutatás az általános iskola alsó tagozatától a középiskoláig.
- Az ország kiemelt robotika műhelyeinek bemutató projektjei.
- MoreToMath - matematikaoktatás az alsó tagozaton forradalmian új eszközökkel.
- LEGO WeDo - természettudományos projektek az általános iskola alsó tagozatán új eszközökkel, módszertannal.
Időpont: 2017. április 8.
Helyszín: Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium, 6000 Kecskemét, Nyíri u. 11.
A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A konferencia látogatói jelentkezése (határidő előtt) lezárult, mert a regisztrált létszám elérte a lehetséges maximumot.
Amennyiben mégis szeretne részt venni, a délután 14.00-tól kezdődő 4. szekció előadásait regisztráció nélkül szabadon látogathatja.
A délelőtti programon, az 1-3. szekciók foglalkozásain, valamint az ebéden sajnos nem tudunk több látogatót fogadni.
Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy a műszaki, természettudományi és a robotika témák iránt ilyen sokan érdeklődnek.
Sajnos elértük az infrastrukturális és financiális eszközeink határát, így megértését kérjük. A konferencia sikerességének függvényében keresni fogjuk a további lehetőségeket, hogy hasonló rendezvényeken találkozhassanak a konferencia témái iránt elkötelezett érdeklődők.

Weblap, a konferencia programja: http://banyai-kkt.sulinet.hu/konferencia

Ön itt van: Kezdőlap Konferencia és Tehetségnap a Bányaiban