Junior Freshhh 2016 - Ismét a bányaisok a legjobbak!

A MOL középiskolások számára szervezett Junior Freshhh komplex természettudományos csapatversenyén iskolánk ”Csapatnév” nevű csapata az idén I. helyezést ért el. A csapat tagjai: Gosztonyi Csenge 12.A, Karádi Kende 12.B és Molnár Balázs 11.A osztályos tanulók voltak.
A verseny két fordulóból állt. A november 17-től december 9-ig zajlott online fordulókat követően a legjobb eredményt elért öt csapat került a döntőbe. A döntőbe jutott csapatoknak a délelőtti bemutatkozó prezentációt követően egy 10 perces előadást kellett tartaniuk egy 2016-os természettudományos kutatási eredményről, „nagy hírről”. Az előadásokat az egyetemi tanárokból álló szakmai zsűri értékelte. A délután folyamán a csapatok a természettudományok különböző területeihez kapcsolódó elméleti és gyakorlati feladatok megoldásában mérhették össze tudásukat, kreativitásukat. A mozgalmas, izgalmakkal teli nap végén gimnáziumunk tavalyi második helyezett csapata bizonyult a legjobbnak. Felkészítő tanárok: Badó Zsolt, Bakk János, Borsos Katalin, Kiss Róbert, dr. Ujlaky István.
A szervezők a legeredményesebb iskolát is díjazzák. Legeredményesebb iskolának azt tekintik, amely a legtöbb olyan csapatot állítja ki az online fordulóra, amelyek végigjátsszák a versenyt és minden kérdésre értékelhető választ adnak. Az idén ezt a címet és a vele járó 300 000 Ft-os díjat a Bányai Júlia Gimnázium nyerte el.

Ön itt van: Kezdőlap Junior Freshhh 2016 - Ismét a bányaisok a legjobbak!