WRO 2016

Június 3-4-én rendezték meg Tatabányán a World Robot Olympiad nemzetközi robotika verseny magyarországi döntőjét. A versenyen öt Bányais csapat indult két kategóriában. A komoly kihívást jelentő versenyfeladat megoldásán a csapatok három hónapon keresztül dolgoztak. A szelektív hulladékgyűjtés témájához tartozó feladat megoldásához robotot kellett tervezni, építeni és programozni. A két napos verseny első napján a robot megépítése volt a feladat. A második napon került sor az akadálypályán történő működés bemutatására. A négy futam során csapataink érett versenyzéssel jól szerepeltek és szoros küzdelemben a Junior High School kategóriában az országos 3. 4. és 6. helyezést érték el, míg High School kategóriában az országos 7. helyezést. Felkészítő tanár: Kiss Róbert.
A Bányais csapatok eredményei:
3. hely: Kaptás Flóra (8.A), Rácz Zsombor (8.A), Venyingi Fanni (8.A)
4. hely: Nyíri Anna Eszter (8.A), Mihalik Dániel (8.A), Zsetkó Dávid (8.B)
6. hely: Dúl András, Varga Ádám
7. hely: Finta Imre (10.B), Szakali Benedek (10.B)
15-20. hely: Hegedűs András, Varga Ákos (9.A)

Ön itt van: Kezdőlap WRO 2016