Életképek

Címlap

Aranybánya-i 2016

2016. március 4-én immár harmadik alkalommal került sor iskolánkban az Aranybánya-i elnevezés? tehetségkutatóra, ahol az iskolánkban tanulók mutathatták meg társaiknak, hogy mit tudnak.  A rendezvényre el?adóknak f?leg kisebbek jöttek el, de a közönségben már minden korosztály képviseltette magát, a szül?kt?l kezdve a tanárokon át a kisebb és nagyobb diákokig. A rendkívül jó hangulatot Molnár Marianna tanárn?, a tehetségkutató m?sorvezet?je és természetesen az el?adók szolgáltatták. A résztvev?knek a jelentkezési lapra nem csak az adataikat kellett felírniuk, hanem hogy miért jöttek el, mit csinálnak szabadidejükben, vagy éppen hogy ki a példaképük. A m?sorszámaik el?adása után rövid interjú is készült velük, így mi is jobban megismerhettük ?ket.
Az el?adások változatosak és érdekesek voltak. Hallhattunk gyönyör? heged? muzsikát Kósa Violától, a Star Wars zenéjét furulyán játszotta el Bori Kristóf, egy könnyed gitár darabot Tóth Zóra, egy egészen komolyat Bori Barnabás adott el?. Három zongorázó fiatalembert?l, Szabó Bencét?l, Piroska Ádámtól és Piskolti Jánostól négy m?vet is  meghallgathattunk, egyik jobb volt, mint a másik, és egy csodás fuvola szólót is kaptunk Józsa Tamara el?adásában. A hab a tortán egy balett volt, amit Heged?s Panni és Csomor Zsófia táncolt el meglep? kecsességgel. Amíg a zs?ri az attrakciók után megbeszélést tartott, a vendégeket és el?adókat egy kis eszem-iszom várta.  A hét tagú zs?ri a versenyz?ket szóban véleményezte, de nem pontozta, így nem születtek helyezések sem, és gy?ztest sem hirdettek, habár szerintem a rendezvény abszolút nyertesei a néz?k voltak, hiszen ilyen élményekkel nem gazdagodhatnak minden nap. (Vidovics Gerg? 10.B)

Ön itt van: Kezdőlap Aranybánya-i 2016