Informatika Diákolimpia

European Girls’ Olympiad in Informatics
Nagy Korina leendő 12.A osztályos tanulónk a 2024 júliusában, Veldhovenben (Hollandia) megrendezett informatika lány diákolimpián a világ 57 országának 194 versenyzője közül 32. - az európai mezőnyben 23. - helyezést ért el, ezzel ezüstérmet szerezve.
„A szakmai fejlődés mellett nekem ez a verseny és a megelőző felkészítő online vagy jelenléti órák rengeteg élményt és önbizalmat adtak. A szintén programozó diákok megismerésével egy motiváló közösségbe kerültem, akiktől tudtam segítséget kérni. Már harmadik alkalommal sikerült bekerülnöm a magyar csapatba, így már egy - egy élménydús hetet tölthettem a törökországi Antalyában, a svédországi Lundban és a holland Veldhovenben. Idén a versenyen azt éreztem, hogy magabiztosan ülök le a gép elé, tudtam kezelni a feladatok megoldása közben a kis sikertelenségeket. Ezt az érzést szeretném elérhetővé tenni másoknak, így jó szívvel ajánlom a programozás elkezdését, vagy magasabb szinten tanulását, vagy akár az EGOI verseny célként kitűzését reál érdeklődésű lányoknak. Az EGOI válogatóra 9.évfolyamtól lehet bekerülni, de a vállalkozó kedvű fiatalabbaknak is van diákolimpia (EJOI).”
További információ az EGOI-ról: http://tehetseg.inf.elte.hu/egoi/egoi_main.php

Ön itt van: Kezdőlap Informatika Diákolimpia