2023. március 24-én szombaton rendezték meg az MTA Alumni Program keretében a klímaváltozás és fenntarthatóság témakörben meghirdetett többfordulós középiskolai tanulmányi verseny döntőjét. Ahogy arról korábban beszámoltunk, az Ádám Zsófia 12.B, Hajnal Balázs 11.A és Nyíri Kata Luca 11.A osztályos tanulókból álló csapatunk az első két fordulóban nyújtott teljesítményük alapján bejutott a legjobb 10 csapat közé, akik részt vehettek a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében megrendezett döntőn, melyet az érdeklődők élőben követhettek az MTA YouTube csatornáján. Az elődöntőből a bányais Membrain csapat bejutott a három legjobb csapat fináléjába, ahol aztán a végső 3. helyezést érték el. Diákjaink már pénteken elutaztak felkészítő tanárukkal, Bakk Jánossal a verseny helyszínére, ahol izgalmas tudományos programokon vehettek részt, megismerkedhettek az Akadémia csodálatos épületével és a benne folyó munkával. A csapat tagjai életre szóló élményekkel tértek haza a tudomány e kiemelt rendezvényéről.

A döntőről készült felvétel teljes terjedelmében megnézhető az MTA YouTube-csatornáján: https://www.youtube.com/watch?v=NlrdY6-VWsk

Bővebben: keol

Ön itt van: Kezdőlap Bronzérmes lett csapatunk az MTA Alumni Program középiskolai tanulmányi versenyén