Életképek

Címlap

Juvenes Translatores

Az Európai Bizottság 2023. február 9-én hirdette ki a Juvenes Translatores középiskolai fordítóverseny 2022-2023-as fordulójának eredményét. A magyarországi nyertes iskolánk 11.A osztályos tanulója, Nyíri Kata Luca (felkészítő tanár: Ambrus-Huszárik Tamara), aki angolról magyarra fordított. Kata március végén utazhat Brüsszelbe, a hivatalos díjátadó ünnepségre. A Magyarországon kiosztott 10 elismerő oklevél egyikét Szabó Natália 11.B osztályos diákunk kapta (felkészítő tanár: Molnár Marianna), ő német nyelvről fordított magyarra. A díjazottakat Spiegl Éva, az Európai Bizottság Fordítási Főigazgatóságának budapesti képviselője köszöntötte iskolánkban, aki a gratulációk után rendhagyó órát tartott a 11.-es angol és német fakultációs illetve az érdeklődő 10.-es tanulók számára a fordítói pályáról mint karrierlehetőségről. Bővebben: keol.


Ön itt van: Kezdőlap Juvenes Translatores