NJE GAMF országos programozó versenye - 2022

2022.02.11-én rendezte a Neumann János Egyetem GAMF Kara és a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium a II. Országos Programozó versenyének döntőjét középiskolás diákcsapatok számára. A verseny első három fordulójában legeredményesebben szereplő 12 csapat kapott meghívást a döntőbe.
A csapatoknak 90 perc alatt kellett komoly csapatmunkát is igénylő programozási feladatokat megoldani. A feladatok egy fiktív fuvarozó cég forgalmi adatait tartalmazó adatbázisból kinyerhető információk megkeresésével voltak kapcsolatosak.
A Bányai Gimnáziumot 4 csapat is képviselte az országos döntőben. Ez azért is figyelemre méltó, mert a versenyen nem voltak életkori kategóriák. Egymás ellen versenyeztek a továbbtanulás előtt álló végzős diákok, a speciális informatikai profilú iskolák csapatai és a programozással most ismerkedők.
A Bányais csapatok eredményei:
Országos 2. hely: "HeLiKo" - Kovács-Bánhalmi Hédi Zita, Nagy Korina Vanda, Petrányi Lilla (9. évf.)
Országos 6. hely: "Elitcsapat" - Forgó Olivér, Rácz Boglárka, Bodonhelyi András (9-10. évf.)
Országos 9. hely: "101010" - Ecsédi Dániel, Mihalik Sára, Nyíri Kata Luca (10. évf.)
Országos 12. hely: "A python szájában" - Horváth Zsolt, Ferenc József Bertalan (9. évf.)
Felkészítő: Kiss Róbert.

Ön itt van: Kezdőlap NJE GAMF országos programozó versenye - 2022