Tájékoztató a középfokú felvételi eljárás írásbeli vizsgájának lebonyolításáról

Az írásbeli felvételi vizsga időpontja: 2022. január 22. (szombat) 10 óra.

1.    Pótnap - 2022. január 27. (csütörtök) 14 óra.  (Megbetegedés, vagy egyéb önhibájukon kívül eső elháríthatatlan ok folytán.)
2.    Pótnap 2022. február 4. (péntek) 14 óra. A 2. pótló vizsganapokon kérelemre kizárólag azok a vizsgázók vehetnek részt, akik igazoltan COVID-19 fertőzésben szenvedtek, vagy igazoltan házi karanténba kerültek, továbbá egyéb, önhibájukon kívül eső elháríthatatlan ok folytán az előző vizsganapokon nem tudtak megjelenni. Vizsgaismétlésre nincs mód, minden tanuló csak egyszer tehet azonos típusú központi írásbeli vizsgát.

A felvételi vizsgára a diákok 9.30-ra maszkban érkezzenek, és minden tanuló hozzon magával 2db kék színű tollat, ceruzát, színes ceruzát, radírt, vonalzót és legyen nála a diákigazolványa is!

A felvételiző tanulók az iskola főbejáratán keresztül léphetnek be az intézménybe. A járványügyi előírások miatt a szülők nem jöhetnek be az iskola épületébe. Sajnos, a szülőket és a gyerekeket az idén az iskola udvarára sem tudjuk beengedni, mert az jelenleg építkezési területnek minősül.

Belépéskor a diákoknak fertőtlenítik a kezét és megmérik a testhőmérsékletét.
Az épületben pedagógusaink és felsőbb évfolyamos diákjaink várni fogják a felvételiző tanulókat és mindenkinek segítenek abban, hogy eljusson a megfelelő vizsgaterembe. A felvételizőket vezetéknevük betűrendjében osztottuk be, a vizsgatermekben egymástól 1,5 m távolságra 10 felvételiző diák került elhelyezésre.  A gyorsabb és zökkenőmentes eljutás érdekében az alábbiak szerint tájékoztatom a diákokat arról, hogy melyik szinten lesz a vizsgatermük. A felvételizőknek belépéskor elég az emeletnek a számát mondani a segítő diákoknak, mert az adott szinten lévő koordinátorok megmutatják a névhez tartozó felvételi termet.

III. emelet:  A-tól – Fin… kezdőbetűkig
II. emelet:  Gál… -tól – Schwe… kezdőbetűkig
I.emelet: Ser…től – Zs… kezdőbetűig
A vizsga megírásához többlet időt kapott tanulóknak a földszinten lesz a vizsgatermük.

Az írásbeli vizsga menete:
10:00-tól - 10:45-ig az anyanyelvi írásbeli feladatsor kitöltése
10:45-től – 11:00-ig szünet
11:00-től – 11:45-ig a matematika írásbeli feladatsor kitöltése

A feladatlapokat tollal kell kitölteni, ceruzával csak a rajzokat készítheti a felvételiző diák!
A tanulók a szünetben is az épületben maradnak. Felügyeletükről, és a megnyugtatásukról (amennyiben ez szükséges) az iskola fog gondoskodni.

A felvételi feladatlapjai és javítókulcsai megtekinthetők január 23-án 13 órától a www.oktatás.hu honlapon.

A kijavított felvételi dolgozatok megtekinthetők január-28-án, pénteken 7.30-tól - 15.30-ig. A dolgozat javításával kapcsolatban írásbeli észrevétel tehető január 31-én, hétfőn 16 óráig.
A pótló napokon megírt dolgozatok megtekinthetőségéről később adunk tájékoztatást az érintett szülőknek.

Várunk minden felvételiző tanulót és eredményes felvételi vizsgát kívánunk!

Dr. Lukács Lajos
                                                                                                                                                   intézményvezető

Ön itt van: Kezdőlap Tájékoztató a középfokú felvételi eljárás írásbeli vizsgájának lebonyolításáról