Öltözz pirosba! - 2015

Ha egy idegen pénteken belépett az iskolánkba, azt hihette, hogy a Valentin nap miatt zsongott be a suli. Ez érthet?, mert a folyosókat pirosba öltözött diákok lepték el. Ám a portától nem messze lév? stand mellett elhaladva rájöhetett, hogy ez nem egy Valentin napi hóbort, hanem a beteg, rákos gyerekek támogatásáról szól.

Az Öltözz pirosba! nap ötödik alkalommal került megrendezésre, itt a Bányaiban mi harmadszorra vettünk részt az akcióban. A pirosba öltözött tanárok és diákok minden szünetben ellátogattak a standhoz, ahol piros édességeket, üdít?ket, ékszereket valamint egyedi készítés piros eserny?ket vehettek, és a perselybe is dobhattak.

Az összegy?lt pénzzel a pécsi Szemem Fénye Alapítvány által m?ködtetett Dóri Házat támogatjuk, amely Magyarország els? gyermekhospice háza. Az intézményben gyógyíthatatlan gyermekek és fiatal feln?ttek, valamint családtagjaik részesülnek ellátásban. A hospice ellátás f? célja a beteg életmin?ségének javítása, fájdalomcsillapítása és a családok lelki támogatása.

Örülünk, hogy ilyen sok tanárunk és diáktársunk öltözött pirosba, és ezzel is feldobtuk az iskola hangulatát. Magunktól talán nem jutna eszünkbe adakozni; Az akció révén nagyon szívesen csatlakoztunk a programhoz, és kisebb b?ntudattal ehettünk csokit is! :)

Balogh Dorottya, Berbekár Réka, Molnár Dorottya, Zemplényi Réka 12.B

Ön itt van: Kezdőlap Öltözz pirosba! - 2015