Bányais nap - Bányai 70

Rendhagyó módon a 2018/2019-es tanévben a hagyományos Bányais napot nem márciusban, hanem a 70 éves Bányait ünneplő jubileumi rendezvénysorozat keretében október 11-én rendeztük meg Bányai Júlia Kalandtúra címen. A Bányais nap szervezői Berkecz Pál tanár úr és osztálya, a 11.A voltak.

Az idei diáknapi program keretét az iskola névadójának élete, a katonaként végrehajtott tettei adták. Bányai Júlia Bem tábornok erdélyi hadseregében, azon belül a nagyváradi 27. honvédzászlóaljban harcolt és a szabadságharc végére – megérdemelten – századosi rangig jutott. Az ő példáját követve kellett hasonló „hőstetteket” végrehajtani a nevét viselő iskola diákjainak.

A Kalandtúráról, a szervezésről, a bányais tanulók értékeléséről bővebben itt olvashatnak.

A KTV által készített film linkje: itt.
A Hiros.hu cikkének linkje: itt.
Képek a Kalandtúráról a BJG honlap Galéria menüjében – 70 éves a Bányai című mappákban.

Ön itt van: Kezdőlap Bányais nap - Bányai 70