Parádi alkotótábor 2017

A nyáron iskolánk tanulói parádi alkotótáborban vettek részt 2017. június 24-30 ig. A tábor alatt rengeteget kirándultak és alkottak a gyerekek. Voltunk az egykori Orczy – kastélyban lévő Mátra Múzeumban Gyöngyösön, ahol vadászattörténeti, helytörténeti, ásvány- és őslénytani állandó kiállítást tekintettek meg a gyerekek, a fő látnivaló azonban egy igazi gyapjas mamut csontváza volt. Ellátogattunk az Egri Várba is, ahol egy  Csillagtúra keretén belül ismerkedtek meg a tanulók a vár történetével illetve 3D- s filmen keresztül Magyarország történetéről egy rövidfilmet láthattak. Ellátogattunk a Gárdonyi Géza szülőházában berendezett múzeumba. Különleges színfoltja volt a tábornak a Bodonyi Kincsesház néven ismert Népi Motívumgyűjtemény megtekintése. Emellett megismerkedtek a gyerekek a kosárfonás ősi mesterségével, madáralakú edényeket készítettek agyagból, egyedi pólót festettek batik technikával és természetesen rengeteget rajzoltak a természetben! A gyerekeket kísérte és a programokat összeállította: Sántáné Beke Anikó rajztanárnő.

(További képek: itt.)

Ön itt van: Kezdőlap Parádi alkotótábor 2017