Mentor konferencia

A National Instruments Hungary (a világ egyik legnagyobb műszaki eszközöket gyártó vállalatának európai központja) már öt éve működtet egy általános iskolákat és középiskolákat segítő hálózatot Mentor Iskolai Program néven. A cél, hogy eszközökkel és mérnöki szakértelemmel segítse az innovatív iskolákat, elsősorban a robotika és a műszaki tudományok területén. A Bányai Júlia Gimnázium a kezdetektől fogva aktívan bekapcsolódott a programba.
A program keretein belül minden évben konferenciát szerveznek, amelyen a cég mérnökei (mentorok), a programban részt vevő iskolák szaktanárai, valamint a műszaki tudományok iránt elkötelezett érdeklődők vehetnek részt. 2017.03.10-én rendezték az idei konferenciát a Debreceni Agóra Tudományos Élményközpontban. A rendezvényen iskolánk egyik robotika csapata is tartott egy nagy sikerű előadást a tanárokból és mérnökökből álló közönségnek.
Reméljük, egyre több olyan cég áll be a műszaki tudományok és a robotika oktatása mögé, aki szakmai vagy anyagi erőforrásait felhasználva támogatást tud nyújtani az elkötelezett iskoláknak, hogy a jövő mérnökei ideális körülmények között tanulhassanak már középiskolában, nem csak középiskolás fokon.
A konferencián előadó diákjaink:
Kaptás Flóra, Rácz Zsombor, Venyingi Fanni 9.A
Ön itt van: Kezdőlap Mentor konferencia