Bolyai Matematika Csapatverseny 5-8. osztály

A Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulójának eredményhirdetését 2016. október 27-én, a Zrínyi Ilona Általános Iskolában tartották. A bányais tanulók kiválóan szerepeltek: a sok helyezés mellett három évfolyamon szerezték meg az elsőséget és ezzel bejutottak az országos döntőbe, ahol Bács-Kiskun megyét képviselhetik.

5. évfolyam:
1. hely (döntős): Bogár Szabó Mihály, Ecsédi Dániel, Mihalik Sára, Nyíri Kata Luca 5.A (felkészítő tanár: Varga József, Brenyó Mihályné)
3. hely: Nyikos Botond Tamás, Hegedűs Bálint, Szekeres Máté Tamás, Virág Péter László 5.A (Varga József, Brenyó Mihályné)
4. hely: Csuka Laura Orsolya, Kapás Anna, Tormási Tícia, Vincze Natasa 5.A (Varga József, Brenyó Mihályné)
5. hely: Hangya Kinga Imola, Dézsi Viktória, Gyimesi Anna, Rácz Boglárka 5.B (Badó Zsolt, Halász Alexandra)
6. hely: Molitorisz Károly, Laczkó Zsombor József, Bakos Péter, Pap Marcell 5.A (Varga József, Brenyó Mihályné)
6. évfolyam:
2. hely: Ádám Zsófia Anna, Józsa Tamara, Kohut Márk Balázs, Gál Nándor 6.B (Kiss Róbert, Aszódiné Pálfi Edit)
7. évfolyam:
1. hely (döntős): Faragó Tamás, Mihalik Bálint, Piskolti János, Török Ágoston 7.A (Varga József, Csordás Mihály)
2. hely: Szalai Simon, Radványi Kende, Kispál Kristóf, Somodi Soma 7.B (Szittyai István)
3. hely: Bodnár Levente, Csongor Bálint, Virág Dávid, Zsigó Dávid 7.A (Varga József, Csordás Mihály)