1956 remixelve

A Blinken OSA Archívum a Prezivel közreműködve pályázatos versenyt hirdetett 20 év alatti fiatalok számára "Kódold a múltat! 1956 remixelve" címmel. A pályázatban a Blinken OSA Archívum releváns gyűjteményeinek felhasználásával kellett egyéni, kreatív módon bemutatni 1956 történetét, használva az okos eszközöket, szoftveres applikációkat, vizualizációs megoldásokat. A verseny díjazására az egykori budapesti amerikai nagykövet, Donald Blinken adományából elkülönített 10 millió forint állt rendelkezésre. A beérkezett pályázatokat történészekből és technológiai szakemberekből álló zsűri bírálta el.
Iskolánk 11.B osztályos tanulója, Szakali Benedek a 2016.10.22-én lebonyolított ünnepélyes díjátadón vehette át a 2. díjat, és a vele járó 500 000 Ft-os pénzjutalmat. A rangos versenyen elért második helyezés nem csak a digitális technológiában való jártasságot bizonyítja, hanem a kreatív történelmi szemléletet is, amelyhez a hitelességet az eredeti archív felvételek biztosították.

Ön itt van: Kezdőlap 1956 remixelve