Gólyanap 2016

Ismét megérkeztek a gólyák az iskolánkba. 72 kisdiák lépte át a Bányai kapuját szeptember 1-jén. Már másnap feladatot kaptak: boldogan, vidáman, bár egy kicsit megszeppenve mondták a jelszót a reggeli érkezéskor: „Kelep Elek”. Gólyacsőrben, kalapban, kendőben és sálban feszítő ötödikes tanulók nyüzsögtek a folyosókon. Azután a nagyszünetben osztályfőnökeik vezetésével megérkeztek az aulába az avatásra. Mi, avatást végző hetedikesek türelmesen szemléltük, ahogyan besorakoznak két oszlopba, ahogyan kíváncsian nézelődtek, várva arra, hogy vajon most mi fog történni. A tömeg lassan elhallgatott, majd megszólalt az osztálytársam és üdvözölte a kicsiket. Ezt az eskü elmondása követte, miközben egy lábon a csőrüket fogva kellett állniuk, majd a 12. A és B osztály tanulói mindenkinek egy-egy gólyajelvényt tűztek fel. Délután vetélkedők, fejtörők és kézműveskedés várt rájuk. A hatfős csapatok hetedikes segítőik tanácsaival próbáltak meg minél jobban teljesíteni.
Ez a nap felejthetetlen élmény volt nekik is és nekünk is. Számomra azért volt különös ez a gólyanap, mert az ötödikes húgommal mindketten részesei voltunk, csak más szerepkörben. (Árvai Zita 7.A)

Ön itt van: Kezdőlap Gólyanap 2016