Simon Dániel Gábor nemzetközi sikere

2016. május 4-10-ig került megrendezésre Cesenaticoban az olaszországi Matematika Olimpia. Az igen er?s mez?nyt felvonultató magyarországi válogató után országunkat a korábban Budapesten a Kavics Kupát megnyer? csapat tagjai képviselték, akik 120 másik - köztük 3 további meghívott külföldi, angol, cseh és román - csapattal szálltak versenybe. A verseny angolul zajlott. A magyar csapat, melynek tagjai Baran Zsuzsanna, Gera Dóra, Klász Viktória, Lajkó Kálmán, Nagy Dávid Paszkál, Williams Kada és Kecskemétr?l, iskolánkból Simon Dániel Gábor 10.A, I. helyezést ért el a népes mez?nyben. Dani felkészít? tanárai: Varga József, Pósa Lajos, Sz?cs Gábor és Dobos Sándor. A versenyre való nyelvi felkészítésben Hegyvári Gabriella segített. Köszönjük annak a vállalatnak, amely névtelenséget kérve az iskola alapítványán keresztül Varga József matematika tanár segítségével támogatta Dani utazását Olaszországba.

Ön itt van: Kezdőlap Simon Dániel Gábor nemzetközi sikere