Testvériskolai találkozó Kisinyovban

Április huszadikán, reggel öt óra negyvenöt perckor a Bányai Júlia Gimnázium el?tt öt tanár és ugyanennyi diák várakozott. De miért várakoztak az iskola el?tt jóval a becsengetés el?tt? A kérdésre a válasz nem volt más, mint hogy felkerekedtünk, hogy eljussunk a messzi Moldovába, és ápoljuk a testvériskoláink közötti kapcsolatot. A vonat el?ször Marosvásárhelyre vitt bennünket. Az út igen hosszú és kimerít? volt, de vendéglátó családjaink lelkesedése és vendégszeretete elfeledtette ezt velünk. Sajnos ott csak átutazóban voltunk, és a következ? napon már indultunk is tovább Kisinyovba. Újabb hosszú, fárasztó, véglennek t?n? út várt ránk. Az emberek nagyon barátságosak voltak, mindenki megtalálta egymással a közös hangot. Másnap megnéztük az iskolájukban tartott Színház nap alkalmából készült m?sort. Este együtt felfedeztük a f?város látványosságait, fontosabb helyeit. Majd másnap délel?tt lehet?ségünk volt találkozni egy igazi ?rhajóssal, Farkas Bertalannal, akit a Nagykövet úr, és a Konzul úr kísért el. A következ? napon Szorokára mentünk és megnéztük a gyönyör?en megépített várat, megcsodáltuk annak magasából a kilátást, majd egy kolostor templomában is jártunk. Vasárnap délben elbúcsúztunk a kedves moldovai családjainktól, hogy újabb buszút során, mikor egyesek medvét is láttak, visszamenjünk Marosvásárhelyre. Onnan még egy búcsúzkodás után indultunk haza Kecskemétre. Az egész kirándulás során rengetek élménnyel gazdagodtunk, új embereket, más kultúrákat ismertünk meg, az angolunkat is tudtuk gyakorolni. És mindeközben meger?sítettük az iskoláink közötti köteléket. (Polacsek Hanna 11.B)

Ön itt van: Kezdőlap Testvériskolai találkozó Kisinyovban