Életképek

Címlap

Mentor Konferencia Debrecenben

A National Instruments Hungary (a világ egyik legnagyobb m?szaki eszközöket gyártó vállalatának európai központja) már négy éve m?ködtet egy általános iskolákat és középiskolákat segít? hálózatot Mentor Iskolai Program néven. A cél, hogy eszközökkel és mérnöki szakértelemmel segítse az innovatív iskolákat, els?sorban a robotika és a m?szaki tudományok területén. A Bányai Júlia Gimnázium a kezdetekt?l fogva aktívan bekapcsolódott a programba. Többek között ennek is köszönhet?, hogy a NI jelent?s anyagi támogatást nyújtott gimnáziumunk robotika világbajnoki dönt?re kijutott csapatának.
A program keretein belül minden évben konferenciát szerveznek, amelyen a cég mérnökei (mentorok), a programban részt vev? iskolák szaktanárai, valamint a m?szaki tudományok iránt elkötelezett érdekl?d?k vehetnek részt. 2016.02.26-án rendezték az idei konferenciát a Debreceni Agóra Tudományos Élményközpontban. A rendezvényen iskolánk robotika világbajnoki 15. helyezett csapata is tartott egy nagy siker? el?adást a tanárokból és mérnökökb?l álló közönségnek.
Reméljük, egyre több olyan cég áll be a m?szaki tudományok és a robotika oktatása mögé, aki szakmai vagy anyagi er?forrásait felhasználva támogatást tud nyújtani az elkötelezett iskoláknak, hogy a jöv? mérnökei ideális körülmények között tanulhassanak már középiskolában, nem csak középiskolás fokon.
A konferencián el?adó diákjaink:
Mihalik Dániel (8.A), Nyíri Anna Eszter (8.A), Zsetkó Dávid (8.B)

Ön itt van: Kezdőlap Mentor Konferencia Debrecenben