TUDOK 2016

2016.02. 12-13-án rendezték meg Bonyhádon a Kutató Diákok Szövetsége által kiírt nagy presztízs?, Tudományos Diákkörök Országos Konferenciája (TUDOK) versenyt. A nemzetközi versenyre egy-egy kutatási projekttel lehet pályázni, amelyr?l a beszámolót középiskolai tanárokból, fels?oktatási oktatókból és a szakterület neves piaci szerepl?ib?l álló szakmai zs?ri el?tt kell el?adni és megvédeni. A M?szaki és Reáltudományi Tematikus Konferenciát rendezték péntek-szombaton. A tét a nemzetközi dönt?be jutás volt, ahol a bejutók felvidéki, erdélyi és vajdasági diákokkal mérhetik össze tudásukat. A dönt? díjazottjai az értékes tárgyjutalmak mellett felvételi többletpontokat is kapnak.
A versenyen három Bányais kutatással is indultak diákjaink. A robotika modern módszereit, kutatási trendjeit követ? pályázatok közül mindhárom csapatunk kvalifikálta magát a nemzetközi dönt?re (kategóriánként a legjobb három pályamunka jutott tovább).
Bányais eredmények a M?szaki és Reáltudományi szekcióban:
Országos I. hely: Csontos Dávid (12.A), Kiss Máté (12.A) (felkészít? tanár: Kiss Róbert)
Országos II. hely: Finta Imre (10.B), Szakali Benedek (10.B) (Kiss Róbert)
Országos III. hely: Gucsi Bálint (11.A)

Ön itt van: Kezdőlap TUDOK 2016