Live Earth - Klímavoksoddal támogasd bolygónkat!

A globális felmelegedés által kiváltott klímaváltozás korunk egyik legéget?bb környezetvédelmi problémája. Ezért indult útjára az a minden embert megszólító globális klímavédelmi kezdeményezés, mely Live Earth néven vált ismertté, és amelyhez Magyarország is csatlakozott az Él? Bolygónk akció keretében.
A Párizsban 2015. november 30. és december 21. között megrendezend? klímacsúcson az üvegházhatású gázok kibocsátásának olyan mérték? korlátozásáról terveznek megállapodni az ENSZ tagállamai, amely biztosítaná, hogy a Föld éghajlatának átlagh?mérséklete az ipari forradalom el?tti id?khöz képest legfeljebb két Celsius-fokkal legyen magasabb.
Ennek teljesítése azonban egyes országok számára súlyos gazdasági profitvesztést jelentene, ezért kétségesnek t?nik a megállapodást aláírása.
Áder János köztársasági elnök ezért azzal a kéréssel fordult a magyar középiskolák nevel?testületéhez valamint diák- és szül?i közösségéhez, hogy klímavokssal segítsék el? a megállapodás létrejöttét.
A Köztársasági Elnöki Hivatal az „Él? Bolygónk” honlaphoz minden középiskola számára önálló online belép?kaput biztosított.
A mi intézményünk egyedi online belép?kapuja:
www.elobolygonk.hu/?/kecskemet/banyai
A köztársasági elnök felhívását a MOL és az OTP Bank is támogatja, ezért azokat az iskolákat, amelyek tanulói létszámukhoz viszonyítva a legmagasabb százalékos arányt érik el a szavazás során jelent?s pénzjutalomban részesíti.
A szavazatod most minden tekintetben sokat ér!

Ön itt van: Kezdőlap Live Earth - Klímavoksoddal támogasd bolygónkat!